• 1Intro.PNG
  • 2Intro.PNG
  • bala1.jpg
  • bala2.jpg

 

 

 Balasai  Central Trust

www.balasaicentraltrust.org

 

Już od roku 1990 założone charytatywne stowarzyszenie „Balasai  Central Trust” pomaga ludziom w Indiach, organizując i finansując medyczne, edukacyjne i socjalne projekty. Za swą efektywną pracę zostało już wielokrotnie wyróżnione przez rząd Indii. 

 

Przedstawimy Państwu na tej stronie edukacyjne, socjalne i medyczne projekty stworzone i finansowane przez Balasai Central Trust.

www.sribalasai.com

  

Balasai Free School

www.sribalasaibaba.at

„Wolna Szkoła” została założona w 2004 roku dla najbiedniejszych dzieci, pochodzących najczęściej ze slumsów miasta Karnool. „Balasai Free School” jest pierwszą bezpłatną szkołą w województwie Andhra Pradesh w Indiach. Większość z tych dzieci bez pomocy „Balasai Baba Central Trust” nie miałyby szans na edukację szkolną. W obecnym momencie uczy się 310 dzieci w 7 poziomach klasowych.Zaczynając od klasy - dziecięcej (od 3 -go roku życia), poprzez niższe przedszkole (od 4 - go roku życia) aż do 4 - tej szkolnej klasy ( od 6 roku życia). Trzeba dodać, że na wszystkich poziomach indyjskiego przedszkola praktykowane jest podstawowe  nauczanie szkolne z językiem angielskim, jako język obcy. Koncept nauczania obejmuje również wychowanie w  wartościachhumanitarnych (human values) oraz kształtowanie charakteru. Rodzice dzieci otrzymują podczas odwiedzin nauczycieli w ich domu wparcie oraz porady. Między innymi prowadzą oni z rodzicami program higieny, dzięki którym dzieci codziennie czysto umyte, w czystych mundurkach szkolnych zostają przez rodziców przyprowadzone do szkoły. Dodatkowo dzieci oraz ich rodziny objęte są bezpłatną opieką lekarską w pobliskim ambulatoryjnym szpitalu należącym do Balasai Central Trust.

 

Szkoły wiejskie

www.sribalasaibaba.de

W 2004 roku, aby przeciwdziałać analfabetyzmowi w rejonach wiejskich, Balasai Central Trust wprowadził w życie projekt szkół wiejskich. W znacznie oddalonych wioskach, w których mieszkańcy  utrzymują się głównie z roli, gdzie każda dłoń potrzebna jest do pracy, nie ma możliwości dojazdu do szkoły dla dzieci. Właśnie dla tych dzieci oraz zainteresowanych dorosłych Balasai  Central Trust zorganizował szkoły wiejskie. Nauczyciele pochodzą przeważnie z tych samych rejonów i zostali przeszkoleni przez Balasai Central Trust. Nauczanie odbywa się przeważnie w pomieszczeniach wspólnoty wiejskiej lub w większych domach. Nauka odbywa się w godzinach wieczornych, co nie koliduje z pracą na roli. Naucza się matematyki, pisania oraz czytania. Projekt ten został z wielkim entuzjazmem przyjęty przez społeczność wiejską. W międzyczasie powstało 125 takich szkół z zaplanowanych 800, co zapewni podstawową edukację dla społeczeństwa wiejskiego w całym okręgu miasta Karnool.

 

Balasai – Koncept Szkoły

www.sribalasaibaba.de

Już w czterech szkołach w Karnoolu został przejęty koncept edukacyjno-wychowawczy stosowany w Międzynarodowej Szkole z Internatem w Munagalapadu.

 

Socjalne projekty dożywiania szpitalnego

www.sribalasaibaba.at

Balasai  Central Trust zaopatruje  codziennie w darmową żywność około 300 do 400 biednych pacjentów i ich opiekunów w rządowym szpitalu w Karnoolu.

 

Podczas „Deenajana-Seva” (służba bliźniemu) Balasai Baba Devotes (oddani Bogu)rozdają w pierwszą i czwartą niedzielę każdego miesiąca darmową żywność dla około 200 pacjentów Regionalnego Centrum Onkologii w Hyderabad.

 

Letnie zaopatrzenie w wodę pitną

www.sribalasaibaba.de

Projekt ten obejmuje darmowe zaopatrzenie w wodę pitną ludności ze slumsów miasta Karnool podczas gorących miesięcy letnich dodatkowo w czasie suszy zaopatrywana jest ludność poza obszarami  miasta. Zakupiona przez Balasai Central Trust woda pitna zostaje w dużych ciężarówkach z cysternami dowożona do dotkniętych suszą terenów. Zaopatrzenie w wodę pitną na tych terenach ratuje ludzkie życie. Pomoc taka trwa w zależności od pogody od 3 do 6 miesięcy.

 

Darmowa Klinika

www.sribalasaibaba.de

Od roku 1992 Balasai Central Trust zapewnia dziennie darmową opiekę medyczną około 75-ciu pacjentom w klinice "Free Clinic" w Karnool.

  

Badania Profilaktyczne

www.sribalasaibaba.de

Od momentu założenia Balasai Central Trust, co roku w biedniejszych regionach  przeprowadzone zostają bezpłatne badania profilaktyczne, stając się tym samym regularnymi badaniami okresowymi.

  

Medyczny Campus

www.sribablasaibaba.de

Co drugą niedzielę w miesiącu w Ashramie Balasai Baby w Karnool odbywa się medyczny campus. Pacjenci mają możliwość bezpłatnego przeprowadzenia testów medycznych, otrzymania zastrzyków, czy medykamentów.   Każdy medyczny campus ogłaszany jest wcześniej przez pracowników Balasai Baba Central Trust w slumsach miasta Kanool.Balasai Baba Central Trust  zorganizował dodatkowo ambulans medyczny, który odwiedza dalej oddalone slumsy i wioski, nie posiadające medycznych placówek. Bodczas tych odwiedzin zostają przeprowadzone darmowe badania takie jak: badanie wzroku, HIV i inne.

 

Klinika okulistyczna oraz mobilny campus

www.sribalasaibaba.de

Już od 1995 roku Balasai Central Trust zajmuje się leczeniem chorób wzroku rolników oraz ich rodzin spowodowanych między innymi silnym natężeniem promieni słonecznych. Ich celem jest wyeliminowanie tych zachorowań w całym regionie Karnool. Przez ostatnie 8 lat, mobilny medyczny team, przeprowadzał operacje oraz opiekę pooperacyjną w halach i wiejskich szkołach w całym regionie Karnool. Pracownicy udają sie w najdalsze zakątki regionu i zabierają chorych do miejsc przygotowanych do ich zoperowania. Do roku 2008 udało się ponad 75 000 osobom przywrócić wzrok.

Balasai Central Trust został poproszony przez rząd Indii o rozszerzenie leczenia na całe województwo Andhra Pradesh.

  

Inna pomoc

www.sribalasaibaba.de

Od wielu już lat podczas uroczystości obchodzenia urodzin Balasai Baby, rozdawane są wózki inwalidzkie dla chorych, maszyny do szycia dla wdów oraz samotnych kobiet, dla których Balasai Central Trust organizuje również kursy nauki szycia. Po ukończeniu kursy kobiety te mogą samodzielną pracą zadbać o swój materialny dobrobyt. W zimowych miesiącach zostają darmowo rozdane tysiące Saris, Dhotis ( regionalne ubrania) oraz kocy.

 

Poniżej przedstawiamy Państwu listę stowarzyszeń współpracujących z Balasai Central Trust. Wszystkie tu podane stowarzyszenia są zarejestrowane w danych krajach i co rocznie kontrolowane przez urzędy skarbowe tych krajów na ich  działalność "NON PROFIT" .

Wszyscy członkowie stowarzyszeń i ich pomocnicy działają jako wolontariusze. Podczas wielokrotnych pobytów w Indiach zwrócili oni uwagę na potrzeby ludzi  i mogli obserwować i wspomagać na miejscu efektywną pracę Balasai Central Trust.

 

Niemcy


Children Are Our Future e. V.
Kistlerhofstraße 168 EG
81379 München


Telefon: 089-35 00 93 25
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.children-are-our-future.com 


Dane bankowe:
Hypo Vereinsbank München
BLZ 700 202 70 Konto 909 230 56
IBAN:DE72 7002 0270 0090 9230 56
BIC (SWIFT): HYVEDEMMXXX
Tytuł przelewu: „Balasai-Schulen“

 

 
Lichtblick e. V.
Gustav-Ohm_Straße 68
46236 Bottrop


Telefon: 0201 - 690 174
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.licht-blick-ev.de


Dane bankowe:
Sparkasse Bottropp
BLZ 424 512 20 Konto 77 354
IBAN: DE35 4245 1221 0000077354
BIC (SWIFT): WELADED1BOT
Tytuł przelewu: «Balasai-Augencamp»

 

Austria

 

Verein Helfende Hände

Franz-Cibulka Straße 12

2763 Neusiedl

 

 Dane bankowe:

 Volksbank Niederösterreich Süd

IBAN: AT244443023813250000 

BIC: VBOEATWWWRN

 Tytuł przelewu: „BABA-Projekte“